Младиот Никола Марковски од Делчево е доказ дека кога нешто се сака, може да се постигне.

Никола кој сега има 18 години од раѓање е без една рака, но тоа не го спречува активно да игра фудбал и да дава голови, објави Спортски удар.

Марковски e член на ФК Брегалница од Делчевo кој е лидер во Третата лига Исток.

Во есенскиот дел од сезоната Марковски даде два гола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.