Хрватски Динамо Загреб го привлече левиот бек на Вардар, Филип Антовски.

Вардар ќе добие 25.000 евра за 18-годишниот талент, кој во прво време ќе настапува за вториот тим на Динамо.

За репрезентативецот на Македонија до 19 години бил заинтересиран и вечниот ривал на тимот од „Максимир“, Хајдук Сплит.

Според „Спортске новости“ иако сплитскиот тим давал поголема сума за неговите услуги, пресудила желбата на Антовски да игра во најтрофејниот хрватски клуб.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.