Фудалската федерација на Македонија ќе покрене дисциплинска постапка за влегувањето на „Балистите“ на стадионот, дознава „Спортмедиа.мк. Тие сакаа да ја прослават титулата со играчите и покрај забраната поради корона мерките.

пропозициите велат дека ФФМ мора да покрене дисциплинска постапка против организаторот, а во овој случај Шкендија, и така и ќе биде. Надлежните комисии на ФФМ покренуваат постапка против шампионот.

Инаку казните или санкциите за вакви прекршоци се само финансиски. Нема одземање на бодови и слично

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.