„Букурешт е македонски град, македонски град“, вака навиваат навачите кои пристигнаа во главниот град на Романија да ја бодрат нашата репрезетнтација на утрешниот дуел со Австрија.

На неколку места има македонски зони каде се собираат навивачите.Забавата ќе продолжи до доцна во ноќта а утре во 18 часот сите за Македонија.

Видеото е преземено од „Спорт 1“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.