Нерешено 1:1 е по првите 45 минути на дебито на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство 2020.

Австријците поведоа преку Стефан Лајнер во 18. минута, капитенот Горан Пандев изедначи десет минути подоцна.

На стадионот во Букурешт има околу 4.000 македонски навивачи кои им даваат голема поддршка на „црвено-жолтите“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.