Еден ден по мечот Австрија-Македонија се појави фотографии од кои може да се открие зошто беше конфликтот меѓу нашиот Алиоски и Марко Арнаутовиќ. На неа се гледа како Арнаутовиќ по поздравува нашиот Џани со три кренати прсти.

Се говори и дека Марко го пцуел на национална основа по што мораа да реагираат соиграчите и да ги смират.

(фото: ЕПА)

По мечот Марко рече дека е среќен поради победата.

Ова е голем чекор но подготвени сме за повеќе. Прво да се опоравиме па одиме на следните мечеви.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.