Играчот за врска на Интер, Кристијан Ериксен, може да се врати во Тотенхем.

Според „Ла Газета дело Спорт“, таква опција е можна доколку играчот од средниот ред на Спарс, Деле Али се пресели во ПСЖ.

Тренерот на лондонскиот клуб, Жозе Мурињо, со задоволство ќе го види Данецот во неговиот тим. Португалецот верува дека Ериксен ќе му даде на тимот избор во нападот од кој сега е лишен.

Интер го стави Ериксен на трансфер листата и најверојатно играчот ќе го напушти клубот во јануари. Оваа сезона тој настапи на 9 натпревари во Серија А за „нероаѕурите“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.