Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган беше кум на венчавката на поранешниот германски репрезентативец и фудбалер на Арсенал Месут Озил и Eминe Ѓул.

Свадбата, на која присуствуваше и сопругата на турскиот претседател Емине Ердоган, се одржа во хотелот „Фор сизонс“ на Бешикташ, пренесува Анадолија.

Освен Ердоган, кој на младите им посака многу среќа, на свадбата присуствуваа и голем број познати личности од светот на спортот.

 

View this post on Instagram

 

Mrs. & Mr. Özil 👰🏻❤🤵🏻

A post shared by Mesut Özil (@m10_official) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.