На завршниот говор на коментарот од МТВ, Тони Стојановски по мечот меѓу Македонија и Грузија, долго ќе се навраќаме. Но, емоциите од гласот на Тони и неговиот крик ги воодушеви и балканските медиуми.

Стојановски се најде на насловната страница во спортската рубрика на еден од најголемите хрватски портали, „24сата“, кој пишува за „Говорот за кој бруи цел Балкан“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.