Италијанскиот фудбалски клуб традиционално, со своите фудбалери, подготвува календар за наредната година…
Наполи го објави клупскиот календар за новата 2020 година, во кој учествуваат фудбалерите.
Во видео промоцијата има дел во кој девојка со фустанoт го симболизира македонското знаме, а во тој момент во кадарот е македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.