Турските медиуми објавија дека талентираниот македонски репрезентативец Елиф Елмас е на чекор до потпис со италијанскиот гигант Интер.

Засега нема никаква официјална потврда, но медиумите пишуваат дека клубовите се договориле, а Елмас прифатил преселба во Серија А.

Интер за македонскиот репрезентативец ќе плати 11 милиони евра и тоа ќе биде квалитетно засилување за новиот тренер на „нераѕурите“, Антонио Конте.

Да потсетиме, Елмас во претходниот период се поврзуваше со неколку европски гиганти, меѓу кои беа и Тотнем, Арсенал и Лацио, но очигледно Интер успеа да го „украде“ фудбалерот пред останатите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.