Македонската фудбалска репрезентација синоќа ја совлада Латвија со 3-1 а ѕвезда на натпреварот беше младиот Елиф Елмас кој постигна два гола, од кои вториот беше вистинско ремек-дело.

Фудбалерот на Фенербахче по натпреварот на својот Фејсбук профил објави фотографија со капитенот Горан Пандев под која пишува:

Гранде Пандев. Горд сум што сум Македонец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.