Премиерлигата направи 1.213 тестови во клубовите, а резултатите се задоволувачки за раководството на шампионатот.

Ова е седми круг на тестирања, а во претходните шест беа откриени 13 позитивни случаи и 6.261 негативен.

Тестирањата ќе продолжат и следната недела, а натпреварувањето се очекува да се врати на програмата од 17 јуни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.