Како што изјави Омер Буњаку за ТВ21, еден фудбалер е повреден.

Во овој момент нема информации за неговата здравствена состојба.

Претходно „Шверцерите“ беа стопирани на наплатната рампа на пат кон Тетово.

Натпреварот е закажан за 17 часот.

Видеото на следниов линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.