Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе денеска бил на тест за корона вирусот, откако поради настинка ги пропушти двата тренинзи на францускиот шампион, и иако резултатите ќе бидат познати утре, првите знаци велат дека тој не е заразен, тврди францускиот „Л’Екип“, додека телевизијата „ТФ1“ тврди дека тесот бил негативен, односно дека тој не е заразен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.