Езџијан Алиоски е на мета на клубови од Серија А откако реши да го напушти Лидс.

Како што пишуваат италијанските медиуми, за него е заинтересиран Жоже Мурињо кој добро ги знае неговите квалитети од Премиер лигата.

Рома остана без Леонардо Спинацола, па замена бара во нашиот Џани.

Според италијанските медиуми веќе е стапен контакт со менаџерот на Алиоски, кој пак исто така има понуда и од Наполи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.