Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски по Европското првенство реши да остане во Македонија и да се одмори.

Го посети родното прилепско село Црнилиште и локалниот клуб кој настапува во третата лига.


На популарниот Џани најмногу му се израдуваа најмладите кои во него гледаат идол.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.