Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ синоќа во свој стил и во видлив транс навивала за Хрватска на „Рујевица“ во Риека, на натпреварот кој Хрватска го доби со 3:1 и се пласира на ЕП, а снимката на која жестоко удира со рацете на „Во бој, во бој“ е хит на Твитер.

Навивачка. Овие момчиња и се смеат. Непроценливо, напишал твитерџијата кој ја споделил хит снимката на која во близина на Колинда се гледаат и двајцата кои умираат од смеење.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.