Два дубалери на турски Галатасарај настрадаа на гостувањето кај Ризеспор.  Покрај оваа загуба на свајца клучни играчи поради тешки повреди, актуелниот турки првак претрпе и пораз од 2:0.

Во воведните половина час со скршеница на ногата се здоби голманот Фернандо Муслера, а непосредно по стартот на вториот дел Фатих терим го загуби и напаѓачот Флорин Андоне. Романецот при дуел со противничкиот голман претрпе тешка повреда на десната нога, за на крајот хоророт за гостите да заврши со исклучување на Бујук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.