Душко Тошиќ, фудбалер на кинескиот Гуанжу имал интересен менекенски излет на почетокот на неговата фудбалска кариера. Мажот на Јелена Карлеуша, кој во последно време е во центарот на интересирањето поради наводната врска на неговата жена со Огњен Врањеш, но и неговите неверства, пред да ја запознае пејачката и станал познат спростист, се сликал гол за еден магазин.

Тогаш друштво му правела седум години постарата манекенка Александра Марјановиќ, која била топлес. Тие направиле неколку провокативни фотографии од кои Тошиќ веројатно сега се срами и би сакал да ги уништи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.