Натпреварот во Бразил помеѓу младите екипи на Агиа Санта и Атлетико Минеиро, беше одбележан од еден стравичен момент пред крајот на мечот.

Натпреварот од у20 шампионатот на Бразил беше игран во тешко невреме, а честите молњи и грмотевици, па и силниот дожд не беа причина главниот судија да го прекине натпреварот.

Имено, еден од играчите на Агиа Санта, Енрике беше погоден директно во телото од гром.

Енрике веднаш со брза помош беше пренесен во болница, каде за среќа било констатирано дека не добил посериозни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.