Манчестер јунајтед со 3-2 славеше против Арсенал во рамки на дербито на 14.коло во Премиерлигата. Два гола постигна Кристијано Роналдо, кој уште еднаш ја покажа својата класа и дојде до вкупна пројка од 801 погодок во кариерата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.