Капитенот на српската фудбалска репрезентација Душан Тадиќ кој е актуелен по кавгата со селекторот Стојковиќ  12 години е во хармоничен брак со сопругата Драгана Вуканац, која му е најголема поддршка и поддршка, како во кариерата, така и во животот.

Имаат три деца, синовите Василија и Вељко и ќерката Тара. Избраничката од срцето на Душан целосно се издвојува од сите останати фудбалерки бидејќи не сака да се покажува, а ја краси природна убавина.

Драгана е најголемиот поддржувач на нејзиниот сопруг во кариерата, и редовно го бодри од трибините. Двојката од минатата година живее во Турција, откако Тадиќ игра за Фенербахче. Бидејќи Тадиќ не зборува за својата приватност, многумина не знаат како тие двајца се заљубиле

Интересен е податокот дека Тадиќ задоцнил на свадбата поради тренинг.

Водам семеен живот. Ако не сум на тренинг или натпревар, тогаш сум со сопругата и децата. Ги носам децата во градинка, кога ќе се вратам од тренинг играме навечер. Набргу по децата и јас заспивам“, вели во едно интервју капитенот на српската фудбалска репрезентација.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.