Бугарската јавност е револтирана од однесувањето на газдата на фудбалскиот шампион Лудогорец, Кирил Домушчиев.

Тој се заразил од корона за време на престојот во Франција.Кога дошол во Бугарија се тестирал и тој бил носител на вирусот.

Но, наместо да седи во излолација тој само иницијативно отишол во една приватна клиника во Софија. Тогаш меѓу вработените настанала вистинска паника бидејќи не смеел воопшто да излегува надвор. Со таа негова постпака контроверзниот бизнисмен довел во опасност стотици луѓе со кои бил во контакт.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.