Навивачите на Милан го очекуваат првото засилувања за новата сезона. Се чека официјална потврда за трансферот на Раде Круниќ од Емполи, а веќе на добар пат е да биде заокружен и трансферот на Дани Себаљос од Реал Мадрид.

Младиот шпански репрезентативец во Милан би дошол на двегодишна позајмица која е веќе договорена по посетата на Малдини во Мадрид.

Милан ќе плати по четири милиони евра од сезона за позајмица на Себаљос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.