Македонија ќе се чекира за катар во Порто. Историското финале нашата репрезентација ќе го игра во вторник против Португалија, а во своите редови ќе ги има и Елиф Елмас и Тихомир Костадинов.

Костадинов и Елмас ќе ја зголемат конкуренцијата во нашиот тим во финалниот меч. Адеми и Николов не се повредени, многу се потрошија, а Аријан доаѓа од повреда и калкулирана беше таа замена, изјави Милевски на пресот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.