Во период кога фудбалот практично е замрен, доаѓа една убава вест. Фудбалската федерација на Холандија објави дека националното првенство ќе почне на 19 јуни. Претходно ќе треба да добијат и дозвола од Владата дека ситуацијата со корона вирусот е под контрола.

На тренинзи се враќаат и германските клубови па може да се очекува по Велигден и враќање на Бундес лигата

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.