Добра доаѓа од  Букурешт градот каде што Македонија треба да игра два натпревари на  ЕУРО 2020. Романската фудбалска федерација побарала од Минстерството за здравство на натпреварите  да има 24.000 гледачи.

Сепак поради тоа што Македонија е во црвена зона,за пристуство на наши навивачи во Букурешт ќе треба ПЦР тест или потврда за примена вакцина.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.