Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ е пуштен од болницата „Сант Орсола“, каде беше хоспитализиран на 29 март. Третманот на леукемијата заврши со анализи кои покажаа одлични резултати.

Според италијанските медиуми, Синиша веќе е на пат за Рим за да помине неколку дена со семејството. После тоа, Михајловиќ се врати во Болоња за да ја преземе екипата која ја водеше дистанцата за време на неговиот престој во болница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.