Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата Столе Димитриевски брани во одлична форма. Неговата екипа Рајо Валјекано освои три бода (2-1) на гостувањето во Баскија.

Атлетик Билбао израмни по автогол на еден од соиграчите на Димитриевски во 33. минута.

Ова е добра вест пред дуелот со Германија на 11 октомври.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.