Селекторот Ангеловски проговори за здравствената состојба на Енис Барди кој е позитивен на корона.

Денеска му истекува периодот за изолација на Барди и веднаш ќе може да започне со индивидуални тренинзи. Тоа ќе го прави се додека не добие негативен тест. Денеска ќе биде и тестиран, доколку е негативен тестот, ќе ни се приклучи, ако не е така, ќе тренира сам, – изјави Ангеловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.