Хрватскиот гигант Динамо (Загреб) влезе во групите во Лигата на Европа по победата над естонска Флора со 3:1.

На „Максимир“ домаќините не убедија со својот настап, но сепак беа подобриот тим, а македонскиот репрезентативец Аријан Адеми беше најзаслужен за победата откако постигна два од головите.

Динамо се вклучи во плејофот во Лигата на Европа откако беше елиминиран од Ференцварош во квалификациите за Лигата на шампионите. Слична беше и судбината на Флора.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.