Динамо Загреб е меѓу осумте најдобри тимови во во Лигата на Европа, елиминирајќи го  Тотенхем и покрај негативата од 0-2 од првиот меч во Англија.

Во тимот на „модрите“ беа македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски Херој на мечот е Оршиќ кој даде три гола.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.