Дербито помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул нема да се игра поради тоа што навичите упаднаа на теренот на „Олд Трафорд“ незадоволни од газдите.Тие бараат фамилијата Глејзер да си замине бидејќи сметаат дека немааат никакви чуства спрема клубот туку ги интересираат само парите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.