На вториот ден на Европското првенство има три интересни меча. Од 15  часот играа Велс и Швајцарија. На овој меч Швајцарците се големи фаворити.

Од 18 часот ќе ги гледаме Данска и Финска и ќе биде големо изненадување доколку Данците не дојдат до победата.

И во вечерниот термин од 21 часот ќе ги гледаме Белгија и Русија во супер интересен меч.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.