Тотенхем синоќа го победи градскиот ривал Арсенал на гостински терен со 2-0 во англискиот Лига куп, а навивачите на „топчиите“ направија инцидент 20-тина минути пред крајот на мечот. Стрелецот на вториот тол за „спарси“, Деле Али, по еден спринт крај аут линијата беше удрен во глава од навивачите на Арсенал кои го погодија со шише со вода по главата.

Англискиот репрезентативец не им остана должен, па само им го покажа резултатот на вчерашниот меч.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.