Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Хеа, се искачи на третата позиција во почетниот состав на Манчестер јунајтед на натпревари од шампионатот на Англија.

За Де Хеа, денешниот натпревар против Шефилд јунајтед ќе биде 376-ти во дерсот на „црвените ѓаволи“.

Шпанецот го надмина Гери Бејли и се искачи на трето место на овој индикатор кај голманите.

Повеќе пати од Де Хеа, голот на Манчестер јунајтед го бранеа Питер Шмајхел (398) и Алекс Степни (539)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.