Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола изјави дека играчот за врска Кевин Де Брујн се врати на тренинзите. Дваесет и деветгодишниот Белгиец закрепна по повредата на тетивата.

– Кевин веќе се чувствува подобро, тој започна да тренира. Вистина, не со тимот, туку индивидуално, но сè е во ред со него. Закрепнувањето оди добро изјави Гвардиола за „Гол“.

Во сезоната 2020/21, Де Брујн одигра 23 натпревари за Манчестер сити, постигна три гола и 15 асистенции. На 23 јануари, Гвардиола објави дека фудбалерот ќе пропушти околу шест недели

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.