Натпреварот против Холандија, што македонската фудбалска репрезентација го игра во Амстредам против Холандија во рамки од третото коло од Европското првенство, ќе биде специјален за стоперот Дарко Велковски.

Денеска тој ќе ја има честа за време на Европското првенство да го прослави својот 26. роденден.

Велковски, кој е еден од нашите најдобри и најстандардни фудбалери денеска ќе го одигра својот 31 натпревар во дресот на македонската фудбалска репрезентација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.