Со голот во 3. минута, затресувајќи ја мрежата на Скопје Дарко Размоски му носи рано водство на Вардар од 1-0 на баражот во Кавадарци за влез во Првата лига. Тоа беше доволно навивачите на Вардар, Комити еуфорнично да го прослават првиот гол на стадионот во Кавадарци.

Глишиќ нафрли од слободен удар, Десниќ шутираше со глава, а одбиената топка од Ефремов, во мрежата ја испрати Дарко Размоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.