Легендата на Вардар Дарко Панчев ја откри причината зошто Вардар за прв пат по осамостоувањето испадна од првата лига во Македонија. Тој вели деке се разочарал од македонскиот фубал и затоа се повлекол.

Што ќе ми е тоа. Бев еднаш и си заминав. Фудбалот веќе не е спорт, тоа е бизнис. А кога немаш пари не можеш да бидеш успешен. Ете затоа ме нема. Политиката има влијание па и Вардар испадна од лигата. Не сум јас за овие нови времиња-вели Панчев за српски „Курир“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.