Дарко Панчев и Илија Најдовски не се повеќе дел од ФК Вардар

Фудбал 06.10.2019 / 18:07

Според порталот дриблинг.мк , фудбалските легенди, Дарко Панчев и Илија Најдовски повеќе не се дел од ФК Вардар.

Панчев е одјавен на 23. септември, Илија Најдовски на почетокот од овој месец. На двајцата ќе им бидат исплатени и заостанатите плати во најкраток можен рок во време кога 10 месеци вработените не зеле плата.

Дарко Панчев работеше во клубот како спортски директор, Илија Најдовски беше технички директор кај „црвено-црните“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.