Управата на Челзи е во потрага по нов тренер, пренесува „The Independent“.

Според британскиот медиум, Брендан Роџерс (Лестер Сити), Ралф Хасенхитл (Саутемптон), Масимилијано Алегри и Томас Тухел се кандидатите за наследник на Франк Лампард во случај на негов отказ.

Претходно, тамошните медиуми објавија дека Челзи има намера да му даде уште некое време на 42-годишниот специјалист за да ги подобри резултатите на тимот.

По 17 одиграни кола во Премиер лигата, Челзи е на 9. место во поредокот во Премиер лигата со 26 бода

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.