Напаѓачот на Србија, Лука Јовиќ постигна два гола на мечот од Лигата на нации против Русија (5:0).

Јовиќ на оваа средба постигна толку погодоци, колку во целата своја кариера во Реал Мадрид.

Србинот игра во клубот од Мадрид од јули 2019 година. За тоа време, тој постигна два гола на 32 натпревара на сите турнири

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.