Напаѓачот на Манчестер сити, Ријад Марез, ги сподели своите очекувања за настапите во Лигата на шампиони оваа сезона.

– Мислам дека е време Манчестер сити да ја освои Лигата на шампионите. Имаме силен тим и одличен тренер, имаме се за да победиме. Не знам дали сме најдобри, но сигурен сум дека сме доволно добри за да го освоиме трофејот. Лигата на шампионите е тешка, сите сакаат да победат, па затоа ни претстои сериозна битка, изјави Марез.

Во првиот натпревар од осминафиналето на елитното фудбалско натпреварување, Манчестер сити го совлада Реал Мадрид (2:1) на гостински терен.

Турнирот подоцна беше прекинат поради пандемијата на коронавирус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.