Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Бернардо Силва откри кого би сакал да го види во тимот на „граѓаните“.

  • Килијан Мбапе. Веќе во Монако тој беше извонреден кога играв таму. Тој е и мој пријател. Ако можеме да го добиеме Мбапе, би било убаво! – рече Силва во интервју за „L’Equipe“.

Португалецот и Французинот играа заедно за АС Монако од 2015 до 2017 година

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.