Македонскиот репрезентативец Алиоски се врати во првиот тим на Лидс.Тој му донесе бод на својот тим против Арсенал. Популарниот Џани беше во главна улога откако Пепе го удри со глава и заработи црвен картон.

Англиските медиуми се прашуваат дали ова беше навистина силен удар или пак Алиоски добро изглуми.

Проценете сами

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.