УЕФАво пресрет на Европското првенство потсети на легендарниот натпревар на Македонија против Холандија на 9 октомври 2004 година на Градскиот стадион. Тогаш Македонија одигра 2-2 а стрелци за нашата репрезентација беа Пандев и Стојков.

Холандија е наш противник во групата на Европското првенство во јуни.

Погледнете како беше пре 17 години

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.