Вечерва во Севиља се очекува да пристигнат повеќе од 50.000 шкотски и германски навивачи. Двата тима се надеваат дека ќе го прекинат деценискиот пост кога станува збор за европските трофеи на стадионот „Рамон Санчез Пихуан“ .

Меѓу нив се и тројца шкотски навивачи кои го следеле настапот на Глазгов во финалето во 1972 година. Биле четворица но еден од нив починал и тројцата по 50 години повторно ќе го бодрат омилениот тим.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.