Во третото коло од Премиер лигата, лондончани вечерва ремизираа 3:3 со Вест Бромвич Албион. Челзи под водство на тренерот Френк Лампард, забележа 20 примени гола на 21 натпревар на гостински терен во лигата.

Во овој период Челси прими 42 гола, најмногу во Премиер лигата, 13 пати повеќе од два.

На денешниот меч голот на „сините“ го бранеше Вили Кабалеро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.